M T W T F S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Lisää kalenteriin
English

Tuloksia

JÄSENSARJA 2016-2017

 

Jäsensarjan tulokset siirretty HPetin uusille sivuille. Siirry >>

 

 

KESKIVIIKKOPELIT

 

Keskiviikkopelien tulokset siirretty HPetin uusille sivuille. Siirry >>

 

 

MAANANTAISARJA

 

Maanantaisarjan tulokset siirretty HPetin uusille sivuille. Siirry >>

 

 

YSTÄVÄVYYSOTTELUT MUUTA SUOMEA JA TUKHOLMAA VASTAAN

 

- HPet Tukholma Pasilassa 26.11.-27.11.2016. Tukholma voitti luvuin 15-10

Tarkemmat tulokset ja aikaisemmat tästä

 

- HPet - muu Suomi -ottelun 10.1.2015 Turussa voitti HPet luvuin 29-20

Tarkemmat tulokset ja aikaisemmat tästä

 

AVOIMET KISAT

 

Trippeli lauantaina 30.1.2016 (8 joukkuetta)
 

A-cup:

1. Marko Aalto, Mikko Lehti, Mika Nietula
2. Rauli Rämö, Sakari Pankkonen, Vesa Ekström
3. Jyrki Salo, Marko Jakonen, Arttu Poikolainen
4. Anja Parviainen, Outi Raitasuo, Anu Uusio
 

B-cup:

1. Heikki Pirtinaho, Kari Korkeamäki, Kimmo Tuovinen

 

Trippeli lauantaina 28.2.2015 (15 joukkuetta)
 

A-cup
1. Veiko Proos, Margus Berkmann, Kaido Kopel / EST
2. Marko Jakonen, Mikko Kamppuri, Ville Punta / PSC, HBY, HBY
3. Jari Eronen, A-P Mäkelä, Antti Lehtonen / RIE, PSC, RIE
4. Arttu Poikolainen, Jyri Suksi, Toni Ikonen / PSC, KAL, PSC
 

B-cup
1. Kati Nieminen, Kirsi Aalto, Marita Railio

 

Lucky Stone -duppeli 18.1.2015 (31 joukkuetta)

 

A-cup

 

1) Jyrki Matikainen, Ari-Pekka Mäkelä

2) Kari Korkeamäki, Mika Nietula

3) Marko Jakonen, Mikko Kamppuri

4) Jari Eronen, Arttu Poikolainen

 

B-cup

 

1) Iivo Paaso, Harko Verhagen (SWE)

2) Henri Palmqvist, Antti Pasanen

 

Trippeli lauantaina 1.11.2014 (17 joukkuetta)

 

1) Marko Jakonen, Samuli Kankkunen, Arttu Poikolainen

2) Mikael Paakkanen, Pauli Piiparinen, Juha-Pekka Siro

3) Kaido Koppel, Martin Mand, Veiko Proos (EST)

4) Kari Korkeamäki, Jarkko Pahkala, Arto Rantakaulio

5) Marko Aalto, Jari Eronen, Mari Lohman

6) Jouni Heinonen, Tapio Laitinen, Merja Salonranta

7) Ismo Ristolainen, Ville Sappinen, Risto Tuiskula

8) Mika Mets-Eerola, Ville Punta, Anssi Viinikainen

 

 

18.4.2014 Tipuduppeli (18 joukkuetta)

 

1. Petri Seppä, Juha-Pekka Siro

2. Marko Aalto, Iivo Paaso

3. Toni Ikonen, Jyri Suksi

4. Pekka Stark, Pekka Ojajärvi

5-8. Mikael Paakkanen, Jyrki Matikainen

Aku Korhonen, Seppo Kujanpää

Mari Lohman, Jari Eronen

Merja Salonranta, Jouni Heinonen

9-10. Merike Aava, Janek Kiisk

Raimo Monto, Gunnar Wallin

 

B1. Mikko Lehti, Kalle Järvi

B2. Salla Kalliosalo, Kati Nieminen

B3. Anu Sutinen, Stiina Kamppuri

B4. Timo Hänninen, Jaakko Juoperi

B5-8. Marina Vallik, Ruudi Väärtnou

Mika Nietula, Mari Hurme

Allan Degerstedt, Marko Taipalvesi

Pia Anttonen, Toni Siro

 

23.2.2013 Veteraanien trippeli (10 joukkuetta):

 

1. Antero Lehti (PCP), Harri Näsilä (PCP), Jari Nieminen (CDC)

2. Jaakko Juoperi (VUF), Matti Koskue (VUF), Eero Äijänaho (VUF)

3. Sirpa Korkeamäki (MAP), Kari Korkeamäki (MAP), Heikki Pirtinaho (MAP)

4. Tuomas Huikku (PSI), Reijo Taka-Eilola (KVP), Pertti Rinkkala (KVP)

 

23.2.2013 Naisten duppeli (9 joukkuetta):

 

1. Mira Kyllönen (PSC), Mari Lohman (PSC)

2. Helena Kuivasniemi-Lehti (PCP), Merja Salonranta (PCP)

3. Kati Nieminen (PCP), Mirva Näsilä (PCP)

4. Mirja Laine (BIT), Eija Suominen (LIN)

 

31.12.2012 Uuden Vuoden (12 pelaajaa), 4 arvottua trippelijoukkuetta, jotka pelasivat yksinkertaisen sarjan ja sen jälkeen 1 ja 2 loppuottelun sekä 3 ja 4 pronssiottelun.

 

1) Aziz el Fatine, Jaakko Juoperi ja Rauli Rämö

2) Tuula Ahonen, Riitta Kangas ja Kimmo Parviainen

3) Kari Ahonen, Merja Salonranta ja Pasi Sintonen

4) Jouni Heinonen, Teuvo Kamunen ja Markus Lassila

 

2.12.2012 Naisten duppeli (4 joukkuetta):

 

1. Tuula Ahonen, Anja Parviainen

2. Pirjo-Liisa Frangen, Stiina Kamppuri

3. Kirsi Aalto, Merja Salonranta

4. Sirpa Korkeamäki, Tiia Salo

 

14.10.2012 Avoin Duppeli (15 joukkuetta):

 

1. Michel Bouix, Miska Nieminen

2. Sami Lukka, Iivo Paaso

3. Jussi Lehti, Mikko Lehti

4. Merja Salonranta, Kati Nieminen

 

B-sarja:

1. Veiko Proos, Juuso Siro

2. Veli-Matti ja Leevi Myllymäki
3. Aku Korhonen, Seppo Kujanpää

 

6.4.2012 Kapun Kuulakisa (12 joukkuetta):

 

1. Tuukka Ylönen (CDC), Olli Sinnemaa (CDC)

2. Arttu Poikolainen (PSC), Markus Lähdesniemi
3. Sami Lukka, Jarno Lahti
4. Iivo Paaso, Veiko Proos

 

19.3.2011 Naisten trippeli (6 joukkuetta):

 

1. Stiina Kamppuri (KAL), Anu Sutinen (KAL), Riitta Kangas (KAL)

2. Anja Parviainen (PSI), Anu Uusio (PSI), Kati Nieminen (PSI)

3. Kirsi Aalto (BIT), Marita Railio (HBY), Merja Salonranta (BIT)

 

19.3.2011 Veteraaniduppeli  (19 joukkuetta):

 

1. Tuula Ahonen (KAL), Teuvo Kamunen (TAV)

2. Pekka Urponen (UTU), Vesa Tuominen (UTU)

3. Jouni Sinkkonen (KIS), Mikko Siren (KIS)

 

Sijat 1-2 edustavat Suomea Viro-Suomi maaottelussa

 

Fotoja täällä

 

Vanhemmat tulokset täältä